کد قفل کردن راست کليک

{به وبگاه جمال خوش آمدید} {جمال وبگاه ته ښه راغلاست } {اهلا بکم فی جمال موقع الانترنیت} { جمال بلاگ میں آپ کا استقبال ہے} {Welcom to the Jamal blog}

jamal

jamal

جــــــــــــــــــمال Jamal - دانلود نرم افزار های آموزشی زبان عربی
{کـــتاب های ادبیات فارسی}
{کــــتاب های ادبیات عــربی}
بالای تصاویر کلیک نمایید

    tafsir

    masnavi mulavi

    Baba Mazari

    Blog Mutahari

نرم افزار خوب جهت  یادگیری کلمات و جملات اولیه و ساده زیان عربی همراه با تلفظ صوتی!
اين برنامه شامل قسمت هاي آموزشي : رنگ ها، اعضاي بدن ، ساعت ها ، عبارات، غذاها، كشورها، بازي و سرگرمي مي باشد.
اين نرم افزار همانند يك استاد زبان، پس از هر درس از شما امتحان مي گيرد و بلافاصله پس از اتمام امتحان، نمره شما را به عدد نمايش ميدهد. و هنگامي كه امتياز شما به 1800 برسد، يعني شما یک قدم به جلو رفته اید.
 شايد بتوان قسمت تمرين لغات اين نرم افزار را بهترين بخش آن دانست، زيرا ابتدا لغات و عبارات مورد نظر توسط افراد واقعي ، خوانده مي شود و سپس نوبت شما مي رسد تا با استفاده از ميكروفون عبارات و لغات را خوانده و بابت لهجه خود امتياز بگيريد!

فایل نرم افزار به صورت iso (ایمیج) می باشد که با نرم افزارهایی چون کلون درایو و الکول باز می شود. حجم فایل ایمیج 615 مگابایت بود که فشرده شده و به 8 قسمت تقسیم بندی شده است. همه فایلها را دانلود کرده و در کنار هم قرار دهید، سپس آنها را با برنامه وینرار به هم وصل کرده و با یک درایو مجازی اجرا کنید.
نرم افزار رزتا استون ورژن 3 (نسخه جديد)، شامل دروس صوتی و تصویری فراوانی است كه مطابق با سرفصل های بين المللي طراحي شده است. رزتا استون به کمک یک فرآیند احساسی، آموزش زبان را برای شما کارآمد، سریع و لذت بخش می سازد. روش رزتا استون مبتنی بر دخالت زبان آموز است، بگونه اي كه وي را وادار به فعالیت می‌سازد. بنابراین، خستگی در این روش، معنایی ندارد. در پایان هر درس، فرصتي به شما داد می شود تا مهارت های خود را بیازمایید. تمرین های چند رسانه ای و خلاق، محیط يادگيري را برای شما شاد و مفرح و مانند بازی می سازد.برخی از مباحث آموزشی این نرم افزار، عبارتند از: مکالمات روزمره، جهت‌ها و آدرس، شکل مثبت و منفی افعال، غذا و خوردن و آشامیدن، نسبت های فامیلی، مفعول ها، بیان زمان، اعداد0 تا صد، حروف اضافه، پوشاک، وسائط نقلیه، مبلمان، ابزارها، اشکال، رنگ ها و مکان ها.

        اين نرم افزار متشكل از 4 سی دی فشرده است. سی دی اول اصل نرم افزار و سه سی دی بعدي مربوط به سطح يك تا سه اين نرم افزار است كه براي تسهيل در دانلود عزيزان، فايل آن بر روي سرور مركز قرار دارد. محتواي سی دی اول به صورت يك جا بار گزاري گرديده اما سه سی دی بعدي به دليل حجم بالاي آن (بيش از 400 مگابايت) به سه قسمت تقسيم گرديده است. لطفا فايل هاي فشرده مربوط به هر سی دی را در يك پوشه كپي كرده و آن را از حالت ZIP خارج نماييد. با انجام اين كار آنچه ملاحظه مي كنيد يك فايل داراي پسوند iso است كه با نرم افزارهاي مختلفي از جمله Ultra Iso قابل استفاده مي باشد. فراموش نكنيد كه بلافاصله بعد از نصب سی دی  اول، فايل موجود در پوشه Crack را در محلي كه نرم افزار را نصب نموديد (به جاي فايل مشابه آن) كپي نماييد. پس از نصب نرم افزار، با فعال نمودن فايل ايميج سی دی 2، 3 و 4 مي توانيد پس از طي مراحل نصب زبان آن از اين برنامه مفيد استفاده كنيد.

 

 دانلود سی دی اول 118MB

قسمت۱        قسمت۲      قسمت۳      قسمت۴      قسمت۵      قسمت۶      قسمت۷

دانلود سی دی دوم 429MB

قسمت۱          قسمت۲          قسمت۳          قسمت۴         قسمت۵          قسمت۶

دانلود سی دی سوم 359MB

قسمت۱         قسمت۲          قسمت۳           قسمت۴         قسمت۵          قسمت۶

دانلود سی دی چهارم 375MB

قسمت۱        قسمت۲          قسمت۳           قسمت۴          قسمت۵         قسمت۶

 

 

 يک مجموعه آموزیش مفید براي فراگيري مباحث مقدماتی. مباحثی چون رنگها، غذاها، اعداد، ساعت، ابزارها، اماکن، اعضاي بدن، كشورها و کلمات و جملات پرکاربرد روزانه. شما توسط اين نرم افزار قادر خواهید بود به سادگي و در هر سني كه باشيد، با امكانات بسيار زياد و فوق العاده اين برنامه، مباحث مقدماتی مهمی را در زبان عربی یاد بگیربد. اين نرم افزار همانند يك استاد زبان، پس از هر درس از شما امتحان مي گيرد و بلافاصله پس از اتمام امتحان، نمره شما را نمايش مي‌دهد. هنگامي كه امتياز شما به 1800 برسد، بدين معنا است كه شما یک قدم به جلو رفته اید. شايد بتوان قسمت تمرين لغات اين نرم افزار را بهترين بخش آن دانست، زيرا ابتدا لغات و عبارات مورد نظر توسط برنامه خوانده شده و سپس نوبت به شما مي رسد تا با استفاده از ميكروفون، عبارات و لغات را خوانده و بابت لهجه خود امتياز بگيريد!

حجم: 138MB

 

 

       قسمت۱             قسمت۲             قسمت۳              قسمت۴

  

 نرم افزار Tell Me More از رایج ترین نرم افزارهای آموزش زبان مي باشد. این نرم افزار ملیونها کاربر در سطح جهان دارد و بسیاری از وب‌ سایتها و مراکز معتبر آموزشي دنيا از آن استفاده می کنند. طراحی درسهای آن بگونه‌ای است که مانند یک معلم خانگی، ارکان اصلی مورد نیاز در آموزش زبان و مهارت های لازم یادگیری هر زبان همچون خواندن، نگارش، قدرت شنیدار، گفتار، دایره لغات و گرامر و حتی فرهنگ مورد نیاز یادگیری کشورهای سخن گوینده آن زبان را با تمرین و تکرار در شما تقویت می کند و دارای سطوح مختلفی از مبتدی تا پیشرفته می باشد. از دیگر مزایای این نرم افزار مي توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- ارائه شده در قالبي مجزا برای تمامی سطوح. 2- صدها ساعت آموزش که آنرا یکی از سنگین ترین نرم افزارهای آموزشی کرده است، تمرینات طبقه بندی شده، سیستم انتخابی تمرینی یا Free-to-Roam، سیستم هوشمند Guided Mode  که به شما مسیر های یادگیری و تمرین را بر طبق فعاليت های شما و میزان استعدادتان پیشنهاد می کند، سیستم فوق هوشمند Dynamic Mode که همانند یک معلم خانگی مرحله به مرحله پیشرفت شما را ارزیابی کرده و تمارین مورد نیازتان را پیش رویتان قرار می دهد، سیستم تشخیص صدای بسیار پیشرفته اي که صدای شما را به خوبی آنالیز و شناسایی می کند و ایراد تلفظی شما را رفع می کند، بهره گیری از انیمیشن های سه بعدی و شبیه سازی های صورت و حرکات لب که به یادگیری تلفظ صحیح کلمات بسیار کمک می کند، دارا بودن ویدیو ها و دیالوگ های متعدد روز مره.

 اين نرم افزار، متشكل از 4 سی دی فشرده است. سی دی اول اصل نرم افزار، دو سی دی  بعدي، برنامه عربي پيوست و سی دی  آخر نيز سي دي آموزش نرم افزار مي باشد. لطفا فايل هاي فشرده مربوط به هر سی دی را در يك پوشه كپي كرده و سپس آن را از حالت ZIP خارج نماييد.

 

دانلود سی دی اول: 138MB

      قسمت۱         قسمت۲        قسمت۳       قسمت۴        قسمت۵         قسمت۶

دانلودسی دی دوم: 258MB

      قسمت۱         قسمت۲        قسمت۳       قسمت۴        قسمت۵         قسمت۶

دانلودسی دی سوم: 197MB

      قسمت۱         قسمت۲        قسمت۳       قسمت۴        قسمت۵         قسمت۶

دانلودسی دی چهارم: 98MB

                          قسمت۱         قسمت۲       قسمت۳       قسمت۴

 

   

                               

ین نرم افزار یک نوع فرهنگ لغت پویاست كه با دادن ریشه مورد نظر، کلمات مشتق شده و هم خانواده با آن را به شما می دهد. این برنامه علاوه بر صرف فعل، در همه ابواب و زمان ها، مشتقاتی چون اسم آلت، مکان، مفعول و... را به شما می دهد. این نرم افزار برای همه خصوصا کسانی که در صرف فعل ضعیف هستند مفید و ضروری است چرا که با استفاده از آن میتوانید صرف فعل خود را تصحیح کنید. (حجم: 12.9MB)

 

 

 

 

 

 

 

  

                                                         دریافت فایل

  

                              

یک فرهنگ لغت صوتی تصویری است که مشتمل بر صدها واژه کاربردی در موضوعات مختلف می باشد. واژه های موجود در این نرم افزار به دو زبان عربی و انگلیسی تلفظ می شوند. از دیگر ویژگی های این برنامه، تقسیم بندی کلمات بر اساس موضوع می باشد. با استفاده از این نرم افزار با لغاتی پیرامون مدرسه، وسایل نقلیه، انواع پوشاک، آب و هوا، غذا ها، میوه‌ها، ورزشها، شهربازی، فروشگاه، مزرعه، فرودگاه و... آشنا می شوید. اين سی دی دارای یک نرم افزار فلش کارت عربی نيز هست که مشتمل بر هزار واژه مهم عربی همراه با تصویر و تلفظ مي باشد. (حجم: 225MB)

 

 

 

                                                     دریافافت فایل

 

 

 

                                  

 

نرم افزارهای مفید عربی ,

برنامه الموسوعة الشعرية 3 بی شک یکی از بهترین برنامه هایی است که در آن اشعار عربی و آثار  شعرای تاریخ ادبیات عرب جمع آوری شده است.

سعی سازندگان این مجموعه بر این بوده است که همه اشعار سروده شده به زبان ضاد  از  عصر جاهلیت  تا سال 1952 میلادی را جمع آوری کنند و واقعا در این کار موفق شده اند. تعداد شاعرانی که اشعارشان در این برنامه جمع آوری شده است بالغ بر 2300 شاعر است.

دیگر امکانات برنامه:

1. امکان دستیابی به زندگینامه شعر ا

2-قرائت بعضی از اشعار معروف و بویژه معلقات

3- کتابهای مرجع ادب عربی همراه با زندگینامه مولفان آنها

4-دارا بودن بیش از 10 معجم عربی-عربی از جمله تاج العروس و الصحاح ،لسان العرب و ... با امکان جستجوی سریع کلمات.

5- امکان جستجو در اشعار و کلیه آثار ادبی موجود در برنامه  .

6- حجم آن 653 میگابایت است ، برای دریافت فایل روی دانلود کلیک نمایید.                                                             

                                                                         

                       

                                                 دانلود
مجموعه عربی در خواب در واقع فایلهای صوتی نرم افزار رزتا استون عربی است که در کنار ترجمه فارسی آن قرار داده شده است. به اینصورت که پس از تلفظ واژه ها و جملات فارسی، معادل عربی آن نیز گفته می شود.

 در سایتهای تبلیغاتی خیلی در مورد مجموعه های آموزش زبان  در خواب اغراق شده و برخیرا تا حد یک سیر کامل آموزش زبان بالا برده اند. حتی بعضی جاها نوشته اند "شب بخوابید، صبح انگلیسی یا عربی صحبت کنید!"

  در حالیکه این مجموعه چیزی بیشتر از یک سری درسهای  آموزشی که شما را با تعداد نسبتا خوبی جمله و کلمه آشنا می کنه نیست. البته برای کسانی که حوصله چنین درسهایی رو داشته باشند مجموعه مفیدی هست.

چنین درسهایی بویژه برای اشخاصی که مدتی از وقت خود را در اماکن عمومی مانند ایستگاه اتوبوس یا مسیر بین محل کار و منزل و.... می گذرانند بسیار سودمند است چرا که می توانند این درسهای صوتی را در دستگاه ام پی تری پلیر یا موبایل قرار داده و با گوش دادن به آنها در چنین اماکنی از وقت خود نهایت استفاده را ببرند.

در این پست می توانید فایلهای صوتی مجموعه عربی در خواب را همراه با ترجمه صوتی فارسی دانلود کنید که این درسها در هفت فایل قرار داده شده است.

در پایان نیز می توانید فایل متنی همه درسها را به اضافه ترجمه در قالب فایل پی دی اف دریافت کنید.

دانلود درسها همراه با ترجمه فارسی صوتی:

 

                                                       

                                                                         بخش اول  صوتی(چهار درس )

                                                                              بخش دوم  صوتی(سه درس )

                                                                        دانلود کتاب با فارمت پی دی اف


 

 

دانلود  کتاب و نرم افزار تعلم اللغـة العربیة:

                              

                                       دانلود کتاب                    دانلود نرم افزار

 

 منبع : سایت تخصصی زبان عربی


نوشته شده توسط wahidullah در سه شنبه 1391/11/03

لينك مطلب

{وبگــــاه آموزشی جــــــمال}

وحــــــــیدالله جــــمال دانشـــــجوی کارشناسی ارشــدمترجــمی عربی دانشــگاه بین المللی امام خمینــی (ره ) می باشــم،این وبـگاه را برای استفاده استادان، دانشجویان
و دوســتداران زبان و ادبیات عـــربی احداث کرده ام که حاوی کتاب های علمی، ادبی و آموزشی وهمچنان نرم افزار های آموزشی، فایل های صوتی و تصویری در رشته ی عربی و سایر رشته های علوم انسانی می باشد. امیدوارم مورد استفاده شما کار بران عزیز قرار بگیرد. نظرات
و پیشنهادات شماعزیزان ما را در هرچه بهتر شدن این وبگاه کمک شایانی خواهد کرد.
ایمل آدرس: wahidullahqamar22@Gmail.com wahidullahqamar@yahoo.com

Daryosh Jamal

وبلاگ فرزندم

jamal

جملات زیبا

Ahmad Zahir

آلبوم مرحوم احمد ظاهر

Nasa

NASA

Nastional Geografic

پخش زنده چینل نشنل جئوگرافیک :جهان مستند

 International TV

پخش زنده شبکه های خبری جهان

 Arabic TV

پخش زنده شبکه های تلویزیون عربی

Iran TV

پخش زنده شبکه های تلویزیون ایران

Tolo News TV

پخش زنده شبکه طلوع نیوز افغانستان

Afghanistan TV

پخش زنده شبکه های تلویزیون افغانستان

GLWIZ TV

پخش زنده چینل جیم تی وی

facebook

وبسایت اجتماعی فیسبوک

Yahoo mail

وبسایت اجتماعی یاهو مل

Gmail

وبسایت اجتماعی جی مل

Nastaliq

شبکه اجتماعی یوتوب

Iran TV

تماشای فلم و سریال های ایرانی

Nastaliq

خط نستعلیق آنلاین

Calcalitor

ماشین حساب آنلاین آمار سنج وبلاگ